O blogu

Zdjęcie Maćka

Zdjęcie Maćka

Mam na imię Maciej. Od kilkunastu lat zajmuję się obsługą posprzedażną, tzn. serwisem samochodowym, ale od strony nietechnicznej, a rynkowej lub klientowskiej. Wprowadzałem nowe usługi na rynek, zajmowałem się standardami i jakością obsługi w warsztatach, przygotowuję i prowadzę szkolenia dla usługodawców oraz wydaję dla nich książki. Kilka słów o mnie znajduje się na innej stronie – kliknij, aby poczytać.

Teraz przyszła pora na CarAtelier, czyli rozmowę z nami, klientami mniejszych i większych serwisów. Czym jest, a czym nie jest ten blog? JEST miejscem, gdzie bez spinania się, toczenia wojny o to, czy lepszy jest warsztat niezależny, czy też zależny (ASO, czyli autoryzowana stacja obsługi), bez wytaczania dział i śmiesznych przepychanek, bez obrażania się na jednych lub drugich, bez durnych uogólnień i stereotypów – mam nadzieję – piszę o tym, na co zwrócić uwagę podczas serwisowania samochodu. Interesują mnie sprawy dotyczące interesu klientów, czyli nas wszystkich. Są to kwestie prawne, związane z procesem obsługi, praktyczną stroną psychologiczną (tak to nazwijmy dla uproszczenia), specyfiką działalności ASO i nie-ASO. Nie udaję, że znam się doskonale i bez wyjątku na wszystkich niuansach, dlatego czasem proszę o pomoc moich współpracowników, co zobaczycie we wpisach.

Blog ten zaś NIE JEST miejscem, gdzie dowiesz się, jak naprawić Twój samochód i czy lepszy jest francuz czy niemiec. Jeśli Cię to interesuje, to mimo wszystko zapraszam do lektury opcji humanistycznej, czyli CarAtelier. A potem do powrotu do lektury stron i forów specjalizujących się w technice.

Muszę powiedzieć, że blog i promocja serwisu widzianego od strony klienta jest też eksperymentem, który ma nieco ukrytych celów. Dzięki niemu sprawdziłem już kilka elementów, które mnie interesowały, inne wciąż testuję. W zależności od tzw. rozwoju sytuacji będzie podążał w odpowiednią stronę.

Co prawda nie gwarantuję, że słowo „technika” nigdy nie pojawi się na CarAtelier, ale jeśli tak, to najpierw sam będę musiał zrozumieć, co będę chciał przekazać. Skończyłem co prawda technikum (elektroniczne), ale potem studia z zarządzania na uniwersytecie, więc mam nadzieję, że mi się to uda.

Zapraszam Cię serdecznie do komentowania wpisów, ale zastrzegam, że jak będzie niekulturalnie, to usunę.

Aha… Car – samochód. Atelier – warsztat.

Maciek.

[FM_form id=”1″]

Show Buttons
Hide Buttons